Агрономія

У Бердянську для інвентаризації земель використовують безпілотники

У Бердянську для інвентаризації земель використовують безпілотники

У Бердянському районі вперше у Запорізькій області впроваджують новаторський метод використання у роботі аграріїв безпілотників. Про це повідомляє прес-служба Запорізької облдержавдміністрації.

 

За словами голови Бердянської райдержадміністрації Романа Молодецького, за допомогою дрону здійснюється обстеження полів Бердянського району для їх подальшої інвентаризації.

 

Дрон робить фотографії та знімає відео з прив’язкою до координат місцевості. Зйомки можна вести на висоті до 500 метрів. Це дає можливість зафіксувати загальний масив поля. Таким чином, одразу видно, у яких межах воно розорано.

 

Наразі в області триває операція «Урожай-2016». Спеціальна комісія обстежує поля сільгосппризначення. Завдання аграріїв – зафіксувати, що посіяно на полі, як використовується земля та з’ясувати, чи укладені договори на її використання.

 

Вся зібрана інформація закладається в спеціальну програму, яка обраховує, які землі використовуються в правовому полі, а які ні. За підсумками обчислюються збитки, завдані через недоцільне використання землі.

 

Таким чином уже оброблено інформацію щодо земель восьми сільських рад Бердянського району, зазначив Роман Молодецький, Попереду ще чотири сільські ради. Проте із застосуванням безпілотника цей процес рухається набагато швидше та ефективніше.

 

«Такий підхід – це справжнє новаторство. Завдяки використанню дрона вдалося оптимізувати витрати,‒ наголосив голова Бердянської РДА. ‒ Раніше для інвентаризації земель необхідно було залучати автотехніку та персонал, витрачати кошти на паливо. До того ж це  досить тривалий процес, навіть кожне поле об’їхати – це важко, довго та дорого. Тоді як  безпілотник може впоратися зі значним обсягом роботи за один політ. Авикористання такої технології дозволяє заощаджувати  час, паливо, людські ресурси».

 

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!