Агрономія
Головне:
Агрономія

У 2021 році очікується зменшення обсягів виробництва озимого ріпаку

Площі під озимим ріпаком в Україні скоротилися до 1 млн га. Тому у 2021 році варто розраховувати на зменшення обсягів виробництва озимого ріпаку.

Про це у статті для журналу The Ukrainian Farmer розповів експерт-дорадник, канд. екон. наук, доцент кафедри публічного управління і адміністрування Сумського національного аграрного університету Олексій Маслак.

Науковець нагадав про те, що ріпак почав поширюватися останні 15  років і наразі за обсягами вирощування олійних культур в Україні поступається соняшнику та соєвим бобам. З тим частка ріпаку озимого в структурі посівів культури перевищує 97%. Торік із площі 1,08 млн гектарів зібрали понад 2,5 млн тонн насіння за врожайності 23,4 ц/га. Найбільші площі збирання ріпаку озимого були зосереджені на Дніпропетровщині, Херсонщині та в Запорізькій області. Загалом валове виробництво цього насіння досягло майже 2,6 млн тонн.

«Цьогоріч прогнозується зменшення обсягів виробництва ріпаку. За даними офіційної статистики, площі під ріпаком озимим скоротилися до 1 млн гектарів, або 78% торішнього рівня», – уточнив Олексій Маслак.

Фахівець додав, що за інформацією Гідрометцентру України, озимі перезимували задовільно. Суттєвої зрідженості озимих культур не виявлено. Відтак наразі загрози щодо втрати озимини немає.

«Ураховуючи прогнози середньої врожайності озимого ріпаку на рівні 25 ц/га, виробництво ріпаку у 2021 році становить 2,5 млн тонн», – зазначив Олексій Маслак.

Нагадаємо, площі озимого ріпаку в Україні скоротилися на 22%.

Журнали