Агрономія
Головне:
Агрономія

Три рекомендації щодо боротьби з кліщами у посівах колосових культур

Останніми роками на Херсонщині у посівах колосових культур активно розповсюджуються кліщі, які блискавично знищують рослини. Кліщі також можуть заселяти кукурудзу, ріпак, соняшник.

Як зменшити ризики втрати врожаю, у коментарі AgroTimes своїм досвідом поділився Сергій Косюк, керівник компанії «Перше травня» (с. Велика Олександрівка, Херсонська обл.).

По-перше, проводити фітосанітарний огляд посівів щодо ураження кліщами та крайові обробки посівів у разі загрози. По-друге, вибирати сорти й гібриди, стійкі до шкідників. По-третє, звернути увагу на спосіб обробітку ґрунту: проведення класичної оранки з передплужниками сприяє зменшенню кількості шкідника на посівах, порівнюючи з полями, де було застосоване чизелювання.

Натомість нульовий і мінімальний обробітки ґрунту створюють ідеальні умови для розвитку шкідника. Розвитку кліща також сприяють стерньові попередники зернових, дефіцит вологи (її надлишок призводить до загибелі відкладених яєць), дефіцит харчування, пізнє настання зимових температур, порушення сівозміни.

«Знаючи ці чинники, ми використовуємо «вікна» для проведення необхідних операцій у найоптимальніші строки», – додав фермер.

Нагадаємо, кліщі більше вражають сорти пшениці сучасної селекції з пізнішим генотипом.

Журнали