Агрономія

Технологія strip-till за тривалої посухи забезпечує добрі результати

З досвіду виробників в умовах постійної посухи й непередбачуваних кліматичних змін технологія strip-till є перспективною для рослинництва.

Таку думку в коментарі AgroTimes висловила Яна Погромська, науковий співробітник Інституту ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського НААН.

«Існують дані, що за тривалої посухи добрі результати забезпечує класичний strip-till, але за умови проведення нарізання борозен восени», – зазначила вона.

Технологія strip-till передбачає обробіток ґрунту смугами: обробляють один рядок і через 30 см ще один, а міжряддя лишається необробленим. Волога нагромаджується більше в необроблених і збігає в рядки.

Оскільки під нову технологію потрібна інша техніка, це часто є обмежувальним чинником її впровадження.

«Критичні погодні умови змушують аграріїв мислити нестандартно й ухвалювати ризиковані рішення, що, врешті-решт, дозволяє отримати маленьку перемогу в погоди», – додала Яна Погромська.

Нагалаємо, на Миколаївщині найбільші запаси вологи в посуху фіксували на полях із найтривалішим застосуванням технології strip-till. Як повідомлялося «Західний Буг» переходить на strip-till.