Агрономія

На Миколаївщині найбільші запаси вологи в посуху фіксували на полях із найтривалішим застосуванням strip-till

Господарство «Атіс», що на Миколаївщині, уже протягом трьох років працює за технологією strip-till, перейти на яку вирішили у 2015 році через посилення посух в регіоні. І на сьогодні грунти із найтривалішим застосуванням strip-till у господарстві мають найкращу структуру та водопроникність.

Про це розповів власник ТОВ «Атіс» Руслан Лазарєв в ході конференції «Живлення рослин. Інноваційні агротехнологічні рішення 2021», інформує кореспондент AgroTimes.

За словами фермера, перехід на strip-till мав свої нюанси. Так, перш ніж впроваджувати технологію, в гоподарстві перевірили, на якій глибині є плужна підошва, адже перед застосовували класичний обробіток грунту, а ще раніше пробували mini-till та no-till.

«Плужна підошва у нас була на всіх полях на різній глибині, тому всі поля пройшли лінійним глибокорозпушувачем, і в перший день стерли робочі органи, тому що попали якраз у плужну підошву», – розповів власник господарства.

Натомість зараз працюють таким чином, що всі агрегати ходять по одній технічній колії, втім, на решті територій навіть після двох місяців без опадів структура ґрунту ідеальна.   

«Торік найменший запас ґрунтової у нас на полях був на рівні 60 мм, найбільший – 110 мм, при чому найбільший запас був там, де на strip-till перейшли найраніше», – додав Руслан Лазарєв.

Недолік агрегатів strip-till, за його словами, в тому, що вони не працюють на перезволоженому ґрунті.

Нагадаємо, «Західний Буг» переходить на strip-till.