Агрономія

Ступінь ураження кукурудзи летючою сажкою залежить від строків сівби

Ступінь ураження кукурудзи летючою сажкою певною мірою залежить від строків сівби, пише журнал The Ukrainian Farmer.

В умовах ранніх та оптимальних термінів висіву насіння летюча сажка майже відсутня, як порівняти з пізніми посівами. Нижча температура ґрунту під час проростання насінин є несприятливою для гриба, а підвищена, навпаки, сприяє ураженню проростків.

Сильне проявлення летючої сажки відбувається в районах із теплою весною і спекотним літом, а також на ділянках пізніх термінів висіву насіння.

Зараження кукурудзи патогеном зазвичай відбувається під час проростання насіння й появи проростків рослин до виходу їх на поверхню ґрунту. У фазу формування генеративних органів гриб проникає в качани й волоть.

Часто у рослин уражуються тільки качани, а волоть лишається здоровою. Це відбувається тоді, коли міцелій гриба не встигає досягти точки росту. Водночас ураження волоті завжди супроводжується хворобою качанів.

«Найінтенсивніше теліоспори проростають за температури +28+30°С і 70% вологості. Підвищена вологість у період проростання кукурудзи не посилює зараження рослин», – ідеться в статті  «Хвороби культури кукурудзи».

Протягом року проростають не всі теліоспори, частина їх може зберігати життєздатність до п’яти років, що слід ураховувати під час складання сівозмін і розробленні захисних заходів. Сильно уражені посіви здебільшого спостерігаються на таких полях, де кукурудзу безперервно вирощують протягом багатьох років.

Раніше повідомлялося, як ступінь розвитку пухирчастої сажки залежить від вологості ґрунту.