Агрономія

Кукурудзу впродовж вегетації можуть уражати понад 150 патогенів

За підрахунками вчених, упродовж вегетації кукурудзу можуть уражати понад 150 різних грибів і бактерій. При чому загроза ураження хворобами виникає з моменту потрапляння насіння в ґрунт, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Це спричинено пліснявими грибами та призводить до пліснявіння насіння. Низька температура ґрунту є основною причиною виникнення цих хвороб. Як наслідок – затримання сходів і загибель проростків», – зазначила кандидат сільськогосподарських наук Валентини Сергієнко (Інститут захисту рослин НААН).

Шкідливий вплив на проростки мають також сажкові хвороби, зокрема, види пухирчастої та летючої сажки. Значних проблем завдають хвороби листя кукурудзи (плямистості) – гельмінтоспоріоз, септоріоз, іржа, альтернаріоз, цефалоспоріоз та інші.

Вони спричиняють часткову або повну втрату рослиною асиміляційної поверхні, внаслідок чого рослини або не родять, або утворюють недорозвинені качани з незначною кількістю зернівок.

Шкодять також хвороби, що уражують стебла та качани, які здебільшого проявляються у період молочно-воскової стиглості (фузаріоз, цефалоспоріоз, біла гниль, нігроспороз).

«Джерелом інфекції сходів може бути уражене насіння або уражені рослинні рештки в ґрунті. У фазу проростання насіння сходи кукурудзи підпадають під вплив комплексу несприятливих умов, які негативно впливають на їхній розвиток і сприяють ураженню фітопатогенними організмами», – додала науковиця.

Нагадаємо, близько 60% патогенів у ґрунті містяться на глибині 8-10 см. Як повідомлялося, вологість протруюваного насіння кукурудзи має бути на 1% нижча від стандарту.