Агрономія

Стікання препарату з листків не покращує його дію

Успішність захисту препаратами контактної дії залежить від густоти крапель на цільовій поверхні. Для боротьби з більшістю шкідників не потрібно повністю заливати ціль. Коли кількість крапель така велика, що вони починають стікати з листків, це не покращує дію пестициду.

Про йдеться у статті журналу The Ukrainian Farmer.

«Нерівномірне змочування всього 15% площі цільової поверхні дає досить непоганий результат, але для препаратів контактної дії цього може бути мало, – йдетьсяу публікації. – Якщо шкідники незначного розміру, є малорухливими й можуть легко уміщатись у необроблених ділянках, це означатиме, що вони найшвидше виживуть після обробки. Тому оператор під час перевірки щільності вкриття повинен звернути увагу саме на проміжок між краплями. Якщо шкідник або паросток бур’яну легко поміщається між краплями, потрібно виконати дії, спрямовані на підвищення рівномірності й щільності вкриття».

Наголошується, що основна мета — знищити бур’ян, шкідника або хворобу, а не вкрити максимально поверхню листка і витратити купу грошей і часу. Достатньо рівномірно розподілити краплі по цільовій поверхні, і якщо шкідник хоч трохи рухається або пестицид частково розподіляється по поверхні, це дасть результат. На тестових папірцях не видно, як рідина з краплі поширюється поверхнею листка, тому в більшості випадків реальне розподілення препарату краще, ніж це видно на папері. Фунгіцидний захист часто не в змозі подолати хворобу за одну обробку. 

«Загалом отримують хороші результати ефективності, коли на один квадратний сантиметр припадає близько 85 окремих крапель різного розміру і вкривається 10–15% поверхні чутливого до води паперу, – йдеться у статті. – Якщо такий результат може бути досягнутий наявною в господарстві технікою, це має забезпечити хороші результати в переважній більшості умов».

Читайте також:Розмір крапель при обприскуванні залежить від поверхні та погоди