Агрономія

Ставки на автоперевезення зерна в сезоні-2016/17 підвищаться на 50-60%

Ставки на автоперевезення зерна в сезоні-2016/17 підвищаться на 50-60%

З початку нового зернового сезону 2016/17 в Україні очікується підвищення тарифів перевезення зерна автотранспортом на 50-60%. Про це в ході Першого Маріупольського аграрного форуму заявив директор компанії «УТА Логістик» Павло Плотніков.

За його словами, ключовим фактором подорожчання стало відновлення габаритно-вагового контролю транспортних засобів на дорогах загального користування. При цьому самі перевізники не бачать проблем у впровадженні обмежень по вазі, тому що, перш за все, такі заходи сприяють зниженню спрацювання автотранспорту та поліпшення стану дорожнього покриття в перспективі.

Також мова йшла про те, що компанії згодні дотримуватися нових правил, якщо умови будуть єдиними для всіх, а виручені кошти надійдуть на ремонт доріг.

У свою чергу операційний директор агрохолдингу HarvEast Федір Крюковський зазначив, що наразі  вартість транспортування зерна вже істотно зросла, і переплата становить 30-50% при перевезенні 1 тонни зерна.

З метою уникнення переважка на доставку вантажу тепер потрібно практично удвічі більше машин, що в свою чергу негативно впливає на швидкість доставки автотранспортом і продуктивність зернових терміналів.

До того ж, на його думку Федора Крюковського, ситуація, що склалася, безпосередньо відіб’ється на роботі сільгоспвиробників. Оскільки обмеження на транспортування вантажів до 40 тонн негативно позначається на вартості сільгосппродукції, всі витрати будуть компенсуватися за рахунок ціни на зернові культури.

АПК-Информ

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!