Агрономія
Головне:
Агрономія

Спроби Литви та Румунії отримати дозвіл на використання трьох неонікотиноїдів безрезультатні: ЄС проти

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Єврокомісія не має наміру більше розглядати прохання Литви і Румунії щодо використання трьох неонікотиноїдів, повідомляє agri.bg.

Як зазначається, незважаючи на дію заборони на використання неонікотиноїдів, введеного в ЄС, Румунія і Литва не залишають спроби отримати дозвіл на застосування тіаметоксаму, імідаклоприду і клотіанідіну в Європейського агентства з безпеки харчової продукції (EFSA) для контролю популяцій комах при вирощуванні деяких сільгоспкультур.

Повідомляється, що EFSA більше не буде розглядати прохання на використання неонікотиноїдів від Литви і Румунії.

Згідно з пакетом заходів, прийнятих Єврокомісією і умовно названих «зеленою угодою», інсектициди можна використовувати тільки в суворо визначених випадках.

Перед країнами ЄС стоїть завдання скоротити збитки, що наносяться навколишньому середовищу і біорізноманіттю шляхом використання альтернативних засобів обробки полів.

Слід зазначити, що заборону на використання неонікотиноїдів у країнах ЄС ввели після того, як вчені довели, що вони становлять загрозу для популяцій бджіл.

Зокрема, встановлено, що в невеликих дозах неонікотиноїди можуть викликати нервове збудження у комах, а в великих – параліч і смерть.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!