Агрономія

Способи підготовки до сівби насіння цукрових буряків

Способи підготовки до сівби насіння цукрових буряків

Виробники насіння цукрових буряків пропонують різні способи його підготовки до сівби: протруєння (або інкрустування), капсулювання, а також дражування.

Інкрустація, або удосконалене протруєння, включає нанесення на насіння тонкої плівки, до складу якої крім плівкоутворювача додають пестициди, а також препарати-стимулятори.

Цей метод значно переважає за ефективністю звичайне протруєння, оскільки вказана плівка запобігає осипанню хімічних препаратів із насіння. Основний ефект інкрустації зводиться до стимуляції рівномірного проростання насіння, отримання дружніх сходів і захисту проростків від хвороб, зокрема коренеїду.

Дражування насіння передбачає нанесення на нього органічних і мінеральних добрив, захисних і стимуляційних речовин і створення рівномірно-кулеподібної форми для кожної насінини, що забезпечує найточніше розміщення насінин у рядку.

Такий посівний матеріал забезпечує сівбу на кінцеву густоту, веде до зменшення норм висіву насіння та витрат праці на проріджування сходів, а також до підвищення врожайності цукрових буряків.

Недоліком дражованого насіння є те, що воно більш чутливе, ніж інкрустоване, як до недостатньої аерації ґрунту, так і до браку в ньому вологи. Тому його не рекомендують для висіву в районах із недостатнім зволоженням.

Капсульованим є насіння в спеціальній капсулі, що містить поживні, стимуляційні, захисні й інертні хімічні речовини.

Капсульоване насіння, що має схожі властивості з інкрустованим і дражованим насінням, потребує менше вологи для проростання, ніж дражоване, а також наближену до кулеподібної форму насінини, що є зручнішим для сівби, ніж в інкрустованого.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!