Агрономія

Спекотна погода на Запоріжжі ускладнює сівбу під урожай 2017 року

Спекотна погода на Запоріжжі ускладнює сівбу під урожай 2017 року

Наразі у Запорізькій області склалися вкрай несприятливі умови для формування запасів продуктивної вологи у ґрунті на площах, призначених під посів озимих під врожай 2017 року. Про це повідомляє прес-служба Запорізької облдержадміністрації.

За прогнозами  синоптиків, найближчим часом погодні умови мають змінитися на краще: температура повітря дещо знизиться, пройдуть дощі.  

Між тим аграрії в складних погодних умовах підготували ґрунт для сівби озимих зернових культур під урожай 2017 року на площі 538,6 тис. га, або 89% до прогнозу. Планується посіяти озимі колосові на площі 635 тис. га та 29,3 тис. га озимого ріпаку.

Також у сільгосппідприємствах Запорізької області наразі скошено та обмолочено 816,4 тис. га зернових та зернобобових культур, або 93% до плану. Намолочено 2,5 млн тонн зерна при урожайності 30,5 ц/га.

Триває збирання пізніх зернових культур, зокрема обмолочено 828 га гречки, або 80% від плану, 11,6 тис. га проса, що становить 63% від збиральної площі. Середня врожайність гречки на сьогодні становить 8,9 ц/га, проса – 18,1 ц/га.

Соняшника вже зібрано на площі 9,1 тис. га, намолочено 15 тис. тонн при врожайності 16,5 ц/га.

При цьому внаслідок спеки та суховіїв на посівах соняшника спостерігалося в’янення рослин, подекуди – засихання листя. На окремих ділянках з люцерною передчасно жовтіло листя. У плодових культур спостерігалося слабке формування плодів.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!