Агрономія

Соняшник витіснятиме інші культури з полів — експерт

Соняшник витіснятиме інші культури з полів — експерт

Посухи стають звичайним явищем для України. Від них в першу чергу будуть страждати вологозалежні сільськогосподарські культури з високим коефіцієнтом транспірації: багаторічні трави, пшениця, соняшник, цукрові буряки, ранні ярі зернові.

Про це розповів директор Інституту охорони грунтів, Ігор Яцук, повідомляє «Інфоіндустрія»

Серед овочевих під удар потраплять: салат, редис, шпинат, капуста, огірки, баклажани, перець, селера. Цибуля і часник більш економно використовують вологу.

«Менш вимогливі до вологи кукурудза, сорго, просо. Серед овочевих культур економно витрачають вологу, завдяки невеликому листу, томати, морква, петрушка, а їх коренева система більш розвинена.

У південних областях врожаї будуть падати, але в північних регіонах можна вирощувати більш теплолюбні культури. Раніше в Поліссі не сіяли соняшник, тепер на півдні Київської та Чернігівської областей можна успішно вирощувати цю культуру. Кукурудза менш вибаглива до ґрунтів, а в зв’язку з потеплінням, її успішно вирощують майже в усіх регіонах України. І, якщо раніше в Україні робили ставку на озиму пшеницю, то сьогодні окремі сорти ярої пшениці добре себе почувають і добре дозрівають», — вважає експерт.

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!