Агрономія

Собівартість кукурудзи за рік зросла щонайменше на 40%

Собівартість кукурудзи за рік зросла щонайменше на 40%

Порівнюючи з 2021 роком, торік собівартість кукурудзи зросла щонайменше на 40% у гривневому еквіваленті. На цей показник найбільше вплинули кілька чинників: пальне, добрива, послуги елеваторів, а також логістика реалізації.

Про це розповів операційний директор холдингу «Контінентал Фармерз Груп» Віталій Ставнічук в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

Так, вартість добрив зросла у 2-2,5 раза, і тут, за його словами, є шлях до оптимізації витрат – треба розглядати інші підходи до використання добрив. Послуги елеваторів, вартість яких насамперед формують ціни на газ і електроенергію, також зросли вдвічі проти 2020 року та до 60% – проти 2021-го.

Дуже вплинули на зростання собівартості кукурудзи вартість пального, яка зросла в 1,5 раза, а також логістика продажів, вартість якої фактично зросла втричі.

«Як і багато інших виробників, наша компанія мала проблеми з експортом зерна через порти, тому налагоджували ще й транспортну логістику через західний кордон, яка значно дорожча. Безумовно, це зменшує доходи, але ми змушені працювати в такій ситуації. Інші складники виробництва, зокрема ціна насіння, більш-менш стабільна, зважаючи на курс долара. Щодо ЗЗР, також не бачимо кардинального зростання – в межах 10-15%», – зазначив Віталій Ставнічук.

Нагадаємо, «Контінентал Фармерз Груп» планує зменшити площі посівів кукурудзи до 10% та оптимізувати систему живлення цієї культури.