Агрономія

Сільське господарство може обходитись без поливів та сонця - дослідження вчених

Сільське господарство може обходитись без поливів та сонця - дослідження вчених

Збір атмосферної води та вертикальні рожеві ферми можуть докорінно змінити ведення сільського господарства у світі.

Про це йдеться у матеріалі «Іnsider.pro»

Каліфорнія і південно-західні штати США зараз переживають безпрецедентну посуху. Якщо вона продовжиться, стабільність світової сільськогосподарської системи може порушитися. Через традиційні сільськогосподарські методи витрачають 80% води в Каліфорнії. Згідно з довідником по сільськогосподарським ресурсам Каліфорнії від 2009 рік, в цьому штаті вирощується 99% мигдалю, артишоків і волоського горіха, 97% ківі, абрикосів і слив, 96% інжиру, оливок і нектаринів, 95% селери і часнику, 88% полуниці і лимонів, 74% персиків, 69% моркви, 62% мандаринів в США, і список можна продовжувати.

Кілька компаній по всьому світу вже використовують технології збору атмосферної води для вирішення цієї проблеми. У кожної з них свій підхід, але всі разом вони здатні допомогти регіонам, страждаючим від браку води.

Найпростіша і, ймовірно, найдоступніша форма технології збору атмосферної води — за допомогою мікросіток. Вони збирають воду, яку потім направляють в накопичувач. Цю прісну воду потім можна залишити про запас або направити в будинки і на ферми, якщо буде потрібно.

Компанія під назвою FogQuest вже успішно застосовує мікросітки, або «накопичувачі туману», для збору атмосферної води в таких країнах, як Ефіопія, Гватемала, Непал, Чилі та Марокко.

Роботи і автомати будуть відігравати вирішальну роль у тому, як ми займаємося полюванням і збиранням. Найважливіша і радикальна ідея — «вертикальні рожеві ферми», і вони назавжди децентралізують харчову промисловість.

ООН прогнозує, що до 2050 року 80% населення Землі проживатиме в містах. Зміна клімату також значно ускладнить традиційне виробництво їжі. Нам потрібні ефективніші системи, щоб прогодувати ці голодні міста. На щастя, кілька компаній по всьому світу вже виробляють продукти, вирощені на вертикальних рожевих фермах, і результати вражають.

На вертикальних рожевих фермах використовуватимуться сині та червоні світлодіодні лампи для вирощування екологічно чистих, що не оброблених пестицидами та культивованих в регульованому кліматі продуктів в закритих приміщеннях. Вертикальні рожеві ферми вимагають менше води, менше енергії і дозволяють вирощувати харчові продукти під землею або в закритих приміщеннях цілий рік і в будь-якому кліматі.

Традиційні продукти, що ростуть на фермах під відкритим небом, піддаються впливу світла видимого нами спектру, який включає в себе всі кольори веселки. Однак сільськогосподарська наука доводить, що рослинам для росту не потрібне світло з довжиною хвилі, відповідного помаранчевого, жовтого, зеленого і фіолетового кольору. Потрібні лише червоне і синє світло.

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!