Агрономія

Ширина міжряддя соняшнику 45 та 50 см додає 2-5 ц/га до врожайності, – досвід

Агрофірма «Батьківщина» на Запоріжжі одна із перших в області практикує сівбу соняшнику з різним міжряддям (45 см, 50 і 70 см) і вже довела ефективність цього агроприйому.

Про це розповів заступник директора з рослинництва ТОВ «АФ  „Батьківщина”» Євген Трубілов в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Раніше в господарствах сіяли тільки з міжряддям 70 см, але ми довели, що ширина міжряддя соняшнику 45 та 50 см дає прибавку врожайності 2-5 ц/га. Адже за меншого міжряддя площа живлення рослини збільшується – внаслідок збільшення відстані між рослинами», – зазначив Євген Трубілов.

Для порівняння: за міжряддя 70 см відстань між рослинами становить 20–30 см, а за міжряддя 50 см — 35–40 см. Окрім того, коли рослина розвивається, вона краще закриває ряди – сонячні промені не потрапляють на ґрунт, тож волога менше випаровуєтеся.

Нарешті, коли рослини далі розташовані одна від одної, вони краще конкурують із бур’янами. Тобто земля затінена – бур’яни не ростуть. Завдяки цьому, за словами фахівця, зростає врожайність.

Нагадаємо, загущення посівів соняшнику в посушливих регіонах негативно впливає на урожайність. Раніше була встановлена оптимальна ширина міжряддя соняшнику.