Агрономія

Загущення посівів соняшнику в посушливих регіонах негативно впливає на урожайність

У зонах із дефіцитом вологи не варто загущувати посіви соняшнику. Як правило, для забезпечення оптимальної продуктивності посівів норми висіву збільшують від фактично запланованої на 5-12%.

Про це AgroTimes розповів Олександр Корецький, керівник агрономічного сервісу компанії «Євросем».

За його словами, норма висіву гібридів соняшнику сербської селекції в посушливих умовах повинна бути в межах від мінімальної 35-45 тис. рослин/га (південь Одеська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька обл.) до 45-55 тис. рослин/га (північ Одеська, Донецька, Запорізька, Дніпропетровська, Миколаївська, Кіровоградська, Черкаська обл.).

«Ширина міжряддя класично становить 70 см, однак в умовах посухи господарства із високим рівнем технологічного забезпечення висівають на ширину 35 см, 56 см. Або висівають за системою twins-row (парні ряди) за схемою міжряддя 20-50-20 см», – зауважив Олександр Корецький.

Такі схеми розміщення є оптимальними для забезпечення належних умов розвитку продуктивного стеблостою, рослини рано затіняють поверхню ґрунту, що перешкоджає інтенсивній втраті вологи в процесі випаровування.

При цьому температура всередині посіву значно нижча, ніж у посівах, де міжряддя не затіняється або затіняється слабо. Гібриди, придатні до сівби із звуженими міжряддями – Сумо Ново, Сумо 007 і Авалон.

Раніше було названо оптимальні строки сівби соняшнику в різних регіонах.