Агрономія

Сходам сої загрожуватимуть бульбочкові довгоносики

З появою сходів сої за умов наростання температур в посівах розселятимуться бульбочкові довгоносики, з поміж яких найпоширенішими і найшкодочиннішими є смугастий та щетинистий.

Про це в коментарі AgroTimes сказала спеціаліст із захисту рослин Ірина Мирна.

«Це буде друга хвиля масового розселення цих шкодочинних жуків у посівах культури. Перша, за даними Держпродспоживслужби, пройшла в першій декаді квітня, коли розпочався вихід і живлення бульбочкових довгоносків на багаторічних травах, горосі. Натомість похолодання у другій-третій декадах квітня призупинило масове розселення цього та інших шкідників», – наголосила спеціаліст. 

За словами Ірини Мирної, щоб запобігти масовому розповсюдженню бульбочкових довгоносиків, за появи сходів та трійчастих листків до галуження – бутонізації слід провести обстеження посівів. Обліковують чисельність жуків у теплі години дня, коли вони активні і перебувають на рослинах, 8-10 проб розміром 0,25м2 у шаховому порядку чи розміщуючи половину по діагоналі, а інші – вздовж країв поля. Ступінь пошкодження листків, бульбочок і коренів визначається в період найінтенсивнішого пошкодження рослин (залежно від погоди – від сходів до бутонізації).

Читайте також:У «Подільській марці» розповіли, за яких умов вигідно вирощувати бобові культури

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!