Агрономія

У південних областях відзначають літ горохової плодожерки

горохова плодожерка

На території України посіви гороху заселяють та пошкоджують бульбочкові довгоносики, горохові зерноїд, попелиця та трипс.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

У південних областях відмічають літ горохової плодожерки. З хвороб поширюються кореневі гнилі (уражено до 2% рослин у Вінницькій та Тернопільській обл.), аскохітоз (0,5-2% рослин у Тернопільській обл.).

У багаторічних травах розвивається комплекс шкідників: бульбочкові, інші види довгоносиків, насіннєїди, клопи, попелиці, з хвороб – бура плямистість (уражено до 17% рослин у господарствах Полтавської обл.).

Сходи сої заселяють та пошкоджують бульбочкові довгоносики, попелиці, ґрунтові шкідники, осередково піщаний мідляк. Фітофагами пошкоджено до 3% рослин на 4-22% обстежених площ. У господарствах Полтавської, Тернопільської та Чернівецької областей 1-3% рослин на 7-35% обстежених площ уражено сім’ядольним бактеріозом, у Львівській області 3% рослин охоплено аскохітозом.

Проти хвороб та в разі наростання чисельності фітофагів посіви гороху та сої захищають рекомендованими препаратами. Багаторічні трави скошують на зелений корм і оперативно вивозять з поля.

Нагадаємо, на Черкащині почався літ лучного метелика й озимої совки.