Агрономія

Шкодочинність хлібної жужелиці вища на озимині після зернових попередників

Загроза від хлібної жужелиці (хлібний турун) ймовірна насамперед у зоні її «значної шкоди», на озимині, що висіяна по зернових попередниках, на знижених рельєфах, на місцях втрат зерна після збирання, поблизу скирт соломи, куди турун мігрував із полів пророслої падалиці.

Про таку загрозу попередив Андрій Федоренко, старший науковий співробітник лабораторії прогнозів Інституту захисту рослин НААН у своїй статті у журналі The Ukrainian Farmer.

«Провідну роль у боротьбі з хлібною жужелицею відіграють агротехнічні заходи, а саме – сівба озимини в допустимо пізні строки, науково обґрунтована сівозміна, збирання врожаю в оптимально ранні та стислі строки, проведення лущення стерні й рання оранка», – порекомендував фахівець.

Потреба в хімічному захисті від цього шкідника виникатиме за недопорогової чисельності фітофага (ЕПШ понад 3–4 личинки/м²).

Нагадаємо, у деяких областях клоп шкідлива черепашка заселяє до 80% посівів озимини. Крім того, волога погода зумовлює поширення пшеничного трипса на колосі озимої пшениці.