Агрономія

У деяких областях клоп шкідлива черепашка заселяє до 80% посівів озимини

У деяких областях, зокрема, Донецькій, Дніпропетровській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Одеській, Харківській, Херсонській, подекуди Вінницькій, Полтавській, Черкаській та інших областях Степу та Лісостепу клоп шкідлива черепашка перелітає у посівизернових культур.

Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану.

Так, у крайових смугах озимини зазначених зон враховується 0,5-2, по всьому полю 0,2-0,5 екз. на кв.м. Фітофагом заселено 15-80% площ та пошкоджено 1-3% рослин культури. У Миколаївській, Одеській областях відмічено початок яйцекладки. У Поліссі та північних областях Лісостепу посіви заселяють австрійський, маврський, гостроголовий, інші види клопів.

«Під час виходу озимих в трубку за чисельності 2-4 перезимувалого клопа на кв.м та супутніх фітофагів посіви захищають дозволеними до використання інсектицидами», – йдеться в повідомленні.

Поряд із цим у посівах озимих таярих зерновихкультур масово розвиваються злакові попелиці, мухи, цикадки, хлібні п’явиці, які в допороговій чисельності заселили та пошкодили від 2 до 15% рослин.

У Миколаївській, Одеській областях відмічено початок заселення посівів пшеничним трипсом.Середня чисельність – 4- 6 екз. на 100 п.с. В південних областях на посівах озимої пшениці відмічається шкодочинність злакової листовійки.

Шкідник зосереджений переважно у крайових смугах посівів, де за чисельності 0,3-1 екз. на кв.м пошкоджено до 3% рослин. В подальшому підвищення температурного режиму сприятиме більш активному розвитку, розселенню й шкідливості вищезазначених шкідників.

Нагадаємо, волога погода зумовлює поширення пшеничного трипса на колосі озимої пшениці. Як повідомлялося, на Київщині виявили чужорідний вид довгоносика.