Агрономія

Що вища норма висіву соняшнику, то меншою має бути ширина міжрядь

Що вища норма висіву соняшнику, то меншою має бути ширина міжрядь

Що вища норма висіву соняшнику, то меншою має бути ширина міжрядь. Інакше відстань між рослинами в рядку буде занадто малою, що призведе до збільшення висоти рослин і зростання небезпеки вилягання, журнал The Ukrainian Farmer.   

Учені загострюють увагу виробників продукції на те, що густота стояння багатьох просапних культур може бути різною залежно від ґрунтово-кліматичних умов – це стосується й соняшнику.

Чим ці умови сприятливіші, особливо щодо вологозабезпечення, тим вищою може бути густота стояння. Проте досвід свідчить, що густота посівів соняшнику понад 70  тис. рослин/ га не дає переваг за будь-яких умов.

У разі зрідження сходів шкідниками, уражень хворобами та несприятливих погодних умов найнижча межа ефективності вирощування соняшнику становить 30 тис. рослин/га за більш-менш рівномірного їх розподілення на площі. Чим ближчий клімат до континентального, тим меншою має бути густота стояння.

Раніше повідомлялося, як на урожайність ранньостиглого гібрида соняшнику впливає густота сівби, а також як маса сім’янок соняшнику залежить від густоти стояння рослин.