Агрономія

Щілинування ґрунту у Степу може підвищити врожайність пшениці на 2-4 ц/га

У степовій зоні є великі площі посівів озимої пшениці, схильні до ерозійних і дефляційних процесів. Цього року в умовах дефіциту грунтової вологи серед багатьох агротехнічних заходів для запобігання стіканню води і змиванню родючого шару, а також для покращення водного режиму грунту може бути щілинування ґрунту.

Про це журналу The Ukrainian Farmer розповів Анатолій Коваленко, канд. с.-г. наук (Інститут зрошуваного землеробства НААН).

За його словами, цим простим і доступним заходом можна значно зменшити стікання води від атмосферних опадів і додатково накопичити 400 м3/га вологи та підвищити врожайність пшениці на 2-4 ц/га.

«Щілинування грунту забезпечує регулювання водно-повітряного і поживного його режимів, запобігає стіканню води, збільшує швидкість її вбирання та забезпечує руйнування «плужної підошви» й ущільненого прошарку підорного шару», – зазначив Анатолій Коваленко.

За словами науковця, такий агрозахід може бути ефективним на силових і подових землях. Глибина щілинування – 40-50 см. Проводити агрозахід слід пізно восени або за промерзання грунту на 4-5 см. Слід обов’язково стежити, щоб рослини як можна менше травмувалися біля щілин. Якщо цього не вдається уникнути, роботу агрегата потрібно припинити.

Нагадаємо, нарізання щілин раз на чотири роки дає змогу уникнути ущільнення ґрунту на Присивашші.