Агрономія

Сформульовано висновки щодо застосування мікродобрив у вирощуванні сої в умовах Півдня

В умовах Південного Степу України досліджено вплив мікродобрив на вирощування сортів сої Панна і Святогор.

У результаті багаторічних досліджень наукових співробітників Інституту зрошуваного землеробства НААН було сформульовано кілька висновків, пише журнал The Ukrainian Farmer.

1. Незалежно від групи стиглості сорту, обробка насіння сої мікродобривом прискорює схожість рослин сої.

2. Застосування мікродобрива сприяє кращому проходженню процесу азотфіксації. У варіантах з лише обробкою насіння сої мікродобривом та обробка насіння сої + внесення мікродобрива по вегетації рослин (перед цвітінням) було накопичено однією рослиною сої більша маса бульбочок, ніж на контрольному варіанті.

3. Мікродобриво не пригнічувало дію мікроорганізмів у ґрунті. Максимальна їх активність проявлялась в середині вегетації сої.

4. Виявлена позитивна дія препарату на формування висоти рослин та закладки нижнього бобу, до стійкості рослин до хвороб.

5. Кращі показники структури врожаю сформовані рослинами сої як сорту Панна, так і Святогор у варіанті з обробкою насіння сої + внесення мікродобрива по вегетації рослин.

6. При застосуванні мікродобрива отримано максимальний врожай насіння сої сортів Панна (3,27 т/га) та Святогор (5,41 т/га) у варіанті з обробкою насіння сої + внесення мікродобрива по вегетації рослин.