Агрономія

Серед гібридів соняшнику став популярним сульфо-сегмент

Серед гібридів соняшнику став популярним сульфо-сегмент

За останні два роки в усіх регіонах України серед гібридів соняшнику став популярним сульфо-сегмент, який, згідно з оцінками компанії «Лімагрейн Україна», охоплює понад 30%. Це пов’язано з тим, що нині господарства звертають увагу на собівартість виробленої продукції та намагаються оптимізувати витрати.

По це розповів генеральний директор компанії «Лімагрейн Україна» Віктор Карбівський в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Ми бачимо певне падіння класичного сегмента. Clearfield-гібриди заміняють на Clearfield Plus. Це пов’язано з розвитком генетики, а Україна має доступ до найпередовіших світових технологій, які дають змогу оптимізувати витрати на гектар, менше витрачатися на ЗЗР і водночас мати чисте поле», – зазначив Віктор Карбівський.

За його словами, компанія «Лімагрейн Україна»  щороку реєструє до 6-8 нових гібридів соняшнику.

«Звертаємо увагу не лише на потенціал урожайності, а й на стійкість до основних хвороб – склеротиніозу, пероноспорозу. Бо з роками сівозміни не стають кращими, мають тільки комерційний характер, інфекцій у полі накопичилося багато. Тому вибір гібрида соняшнику – дуже відповідальна справа, агроном не має права ризикувати, бо елементарно можна втратити врожай. Тож ми бачимо, що крім врожайності та стабільності гібрида запитуваними є стійкість до хвороб», – додав Віктор Карбівський.

Нагадаємо, в Україні зріс попит на середньоранні гібриди кукурудзи з ФАО 250-300.