Агрономія
Головне:
Агрономія

Саудівська Аравія споживає понад 50% українського ячменю

Саудівська Аравія споживає понад 50% українського ячменю

За підсумками 2015/16 маркетингового року понад 2,3 млн тонн українського ячменю було закуплено Саудівською Аравією. Це 52,9% усього вітчизняного експорту культури.

Проте це лише 23,1% закупленого Саудівською Аравією ячменю за сезон ‒ високі споживчі запити країни роблять її найбільшим імпортером культури в світі. В силу традицій регіону ячмінь є основною кормовою культурою для країни, чим і пояснюється неймовірний рівень споживання ячменю нашим східним партнером, що досяг у 2015/16 МР позначки в 9,7 млн тонн.

Власне виробництво ячменю в Саудівській Аравії ускладнене вкрай сухим кліматом регіону, через який вирощування культури майже неможливо. У тому ж 2015/16 МР внутрішнє виробництво склало лише 10 тис. тонн.

У цілому в 2015/16 МР на частку Саудівської Аравії припало 35,8% усього світового імпорту ячменю, і в майбутньому ця цифра буде тільки збільшуватися. Так, із урахуванням зниження обсягів світової торгівлі культурою і збільшення внутрішньої потреби країни в кормах у 2016/17 МР, експерти USDA прогнозують збільшення імпорту ячменю Саудівської Аравією до 10,2 млн тонн, що складе 37% від світової торгівлі зерновою.

Високий рівень споживання ячменю з кормовою метою при низьких рівнях виробництва характерний і для інших країн Близького Сходу, що робить регіон надзвичайно перспективним для українського зернового експорту.

Друге і третє місце за обсягами закупівель ячменю в регіоні займають Іран та Йорданія, які закупили в 2015/16 МР 1,7 млн тонн і 0,8 млн тонн культури відповідно.

В цілому ж на частку Близького Сходу припадає 49,8% світового імпорту ячменю.

ПроАгро

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали