Розвиток шкідників виявили на значній частині посівів ріпаку
На 7-46% обстежених площ озимого ріпаку триває розвиток та шкідливість жуків прихованохоботників, ріпакового квіткоїда.
Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Згадані шкідники у чисельності 0,5-3, максимум 5-8 екземплярів на рослину пошкодили 1-14, в осередках до 20% (Тернопільська, Черкаська обл.) рослин у слабкому та середньому ступенях.
Хрестоцвітими блішками, у крайових смугах полів пошкоджено 2-12% рослин за щільності 1-3, подекуди 5-8 (Кіровоградська, Харківська, Херсонська, Черкаська обл.) екз. на кв.м.
У господарствах Полтавської та Чернівецької областей відмічають шкідливість білокрилки на 2-20% рослин. Подекуди у посівах ріпаків шкодять піщаний мідляк, оленка волохата, гусениці озимої совки, дротяники, спостерігається літ біланів.
У господарствах за перевищення шкідниками ЕПШ (ріпакового квіткоїда в період утворення бутонів – 1-2 жуки на рослину, в період збільшення бутонів – 2-3 жуки на рослину, на початку цвітіння 5-6 жуків на рослину; стеблового капустяного прихованохоботника – 2 жуки на 40 рослин або 20 жуків на жовту чашку за 3 дні), осередки заселення хрестоцвітими блішками (ЕПШ 3-5 екз. на кв.м) до цвітіння необхідно провести крайові або суцільні обприскування рекомендованими інсектицидами.
Захворюваність рослин ріпаків пероноспорозом, альтернаріозом, фомозом, бактеріозом коренів, білою плямистістю відмічається на 2-11% рослин. У господарствах Львівської області відмічали прояв циліндроспоріозу за ураження рослин 1%. За появи ознак хвороб доцільно провести обробки дозволеними до використання препаратами.
Раніше повідомлялося, як підвищити ефективність інсектицидного захисту ріпаку завдяки дронам.