Агрономія

Розвиток деяких фітопатогенів на Полтавщині перевищує ЕПШ

Мінлива погода (коливання нічних та денних температур) з випаданням опадів зумовлюють розвиток і розповсюдження збудників хвороб у посівах озимих зернових. Розвиток окремих фітопатогенів перевищує економічний поріг шкодочинності (ЕПШ).

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області.

У фазу вихід в трубку фітосанітарне значення мають борошниста роса, септоріоз, гельмінтоспоріоз, червоно-бура та інші плямистості, бура листкова іржа, кореневі гнилі, ринхоспоріоз якими уражено 3-8% рослин. Прояв вищезазначених хвороб спостерігається на нижньому ярусі листя, що зумовлено осіннім запасом інфекції.

«Рішення щодо оздоровлення озимих колосових культур фунгіцидами варто ухвалювати після обстеження посівів диференційовано щодо кожного поля окремо. Вибір препаратів здійснюється з огляду на спектр їх захисної дії та домінуючу хворобу», – радять фахівці.

Під час здійснення захисту слід дотримуватись вимог законодавства у сфері захисту рослин, бджільництва та з дотриманням Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві».

Враховуючи особливості проведення комплексу весняно-літніх польових робіт у 2022 році, пов’язаних з введенням воєнного стану в Україні, перед здійсненням застосування пестицидів рекомендовано додатково повідомити про це представництва Національної поліції України, військової складової територіальної оборони в відповідній територіальній громаді.

Нагадаємо, хвороби озимих розвиваються в різному ступені на всій території України.