Агрономія

Яка модель захисту культур розірве коло резистентності шкідників

Користуючись інтегрованою моделлю захисту культур, можна розірвати коло резистентності шкідників і хвороб й отримати збалансовану систему захисту та живлення рослин.

На цьому наголосив агроном, консультант з органічного виробництва Микола Биков, пише журнал The Ukrainian Farmer.

На відміну від хімічних препаратів біологічні засоби для захисту рослин мають у своєму складі живі мікроорганізми та природні біологічно активні речовини, які вони синтезують.

Біопрепарати класифікують на підставі живих організмів (грибів, бактерій, вірусів, еномофагів) і залежно від мети застосування на три основні групи: бактеріальні (для покращення засвоєння елементів живлення і боротьби зі шкідниками, хворобами й гризунами); грибні (мають широкий спектр дії проти шкідників і хвороб); і вірусні (діють переважно на одного шкідника).

Екологічні засоби представлено: біофунгіцидами (діють проти грибних і бактеріальних захворювань); біоінсектицидами (проти шкідливих комах); стимуляторами росту (застосовуються для обробки насіння та надземної маси рослини, в період вегетації культур), інокулянтами (насіння та ґрунт), деструкторами решток і добривами.

Тобто з допомогою біопрепаратів можна боротися з хворобами та шкідниками, а з бур’янами в органічному чи екологічному виробництві — тільки механічним способом.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!