Агрономія

Ростові процеси в озимих культур припинилися лише на початку січня

Кліматичні умови 2019 року за своїм упливом на стан посівів сільськогосподарських культур істотно відрізнялися від середніх багаторічних показників.

Про це повідомляє «УкрАгроКонсалт».

За температурним режимом 2019 рій виявився рекордним за всі роки спостережень, починаючи з 1900 року. Середня річна температура повітря була на 2,7 °С (2,0-3,3 °С) вище норми (1961-1990) і на 1,8 °С (1,5-2,0 °С) вище середніх багаторічних показники періоду 1981-2010 років.

«Річна кількість опадів у середньому по країні становила 87% від норми, в областях Лісостепу – 73%, найменше – на території Одеської, Черкаської, Вінницької, Чернігівської, Тернопільської областей – 50-65% від річної норми», – йдеться в повідомленні.

В результаті аномально теплої погоди протягом останньої декади грудня відзначалися слабкі ростові процеси у посівів озимих на всій території країни, за винятком східних областей, де рівень середніх і максимальних температур був нижчим. Стан рослин переважно хороший і задовільний.

В кінці останньої декади грудня – початку січня спостерігалося припинення ростових процесів у озимих культур.

Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур в холодні ночі знижувалася до 0 – мінус 3 °С, що значно вище від критичної температури вимерзання.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!