Агрономія

Ріпак і Сетар: міцна дружба не зламається — врожай передбачається!

Ріпак і Сетар: міцна дружба не зламається — врожай передбачається!

 Примножити потенціал гібридів

Господарствам, які вважають цю культуру невід’ємною складовою своєї сівозміни, давно відомі всі переваги та ризики, що супроводжують дружбу з озимим ріпаком. Кожен господар має напрацьовану десятиліттями, методом успіхів і помилок технологію, обрав для себе найкращі гібриди, оптимальну систему обробітку ґрунту, удобрення, захисту. І зазвичай ті аграрії, які вміють успішно вирощувати ріпак, — це справжні професіонали!

Ті, хто вже спробував на власних полях гібриди компанії «Сингента», переконалися, що їхній потенціал дійсно вражає. Наші ж ріпакові рекорди врожайності сягали 5,4–5,8 т/га! Отже, робота агрономів-стратегів — зберегти і примножити цей високий потенціал гібридів «Сингента», що закладений у кожній насінині.

 

З Сетар все під контролем!

А от про що насправді можна подискутувати, так це про захист від хвороб та управління розвитком «золотої» культури. З початком проростання насіння рослина потрапляє в агресивний світ, де з’являються сотні бажаючих поласувати смачненьким. І це насамперед грибкові хвороби. З осені є високі ризики зараження десятками видів захворювань, основні з яких фомоз, альтернаріоз, пероноспороз, борошниста роса, циліндроспоріоз та інші. Наслідками ураження з осені є передчасна втрата листків, збільшення транспірації, зменшення накопичення цукрів, що дуже необхідні для успішної перезимівлі. Все це призводить до погіршення перезимівлі й втрати врожайності.

   
Фомоз (Phoma lingam) Альтернаріоз (Alternaria brassicae)
   

Що може статися, якщо нічого не робити?

   
Осінь: переростання рослин, ураження хворобами Весна: втрата густоти рослин, зменшення врожайності
   

І тут рішення одне — фунгіцид-ретардант Сетар. Давайте виділимо основні питання щодо ріпаку і знайдемо відповіді на них.

 

Розглянемо фунгіцидну дію препарату. Перша діюча речовина Сетар — це дифеноконазол. Що ми знаємо про нього? Один із відмінників у класі триазолів! Його дія — проникати  у тканину рослини й повністю припиняти розвиток грибків, а на додачу знижувати рівень спороношення патогенів. З огляду на це можна констатувати, що Сетар надійно захищає ріпак від фомозу, борошнистої роси, циліндроспоріозу та інших основних хвороб. Отже, висновки до столу: лікувальна та профілактична дії.

 

Корінь успіху — в корені!

 

Розвиток кореневої системи. Важливо? Звісно! Робимо ставку на Сетар й у такий спосіб контролюємо розвиток вегетативної маси і сприяємо росту кореневої системи. Також даємо рослині змогу накопичити вдосталь цукрів. Висновок один — допомагаємо рослині перезимувати й підвищити свою врожайність.

   
Без обробки (маса кореневої системи рослини — 105 г)

Паклобутразол у чистому вигляді — посилення

розвитку кореневої системи (маса кореневої

системи рослини — 138 г)

   

За даними Рогач В. В. (2009), під впливом ретарданту закладається більша кількість листків і подовжується термін їх активного функціонування на рослині. Одночасно несуттєво зменшується площа листкової поверхні у рослин дослідних варіантів, що супроводжується збільшенням товщини листків за рахунок розростання стовпчастої та губчастої паренхім. Використання 0,025 % розчину паклобутразолу на рослинах озимого ріпаку істотно впливає на вміст у листках різних форм фітогормонів терпенової природи. Під впливом ретарданту зменшується активність вільних і зв’язаних форм гіберелінів з одночасним зростанням вмісту вільних і зв’язаних форм абсцизової кислоти, що зумовлювало зміни у морфогенезі рослин.

 
 

Більше цукрів — краща перезимівля

Паклобутразол, що є важливим компонентом Сетар, підвищує вміст цукрів у листках і стеблах ріпаку, що позитивно впливає на перезимівлю (Рогач В. В., 2009).

Вміст цукрів у рослинах озимого ріпаку, % на суху речовину

Варіант Листки Стебла
Без обробки (контроль) 8,39 11,89
Паклобутразол 0,025 % 11,54 14,28

І все ж таки, всі ми, ті хто задіяні в процесі вирощування ріпаку, полюбляємо цифри. Отже, наскільки швидко рослина зможе поглинути діючі речовини в стресових умовах без втрат? Дві години! Так. Все просто. Просто Сетар.

Оптимальна фаза розвитку ріпаку для застосування Сетар – 4-6 листків, норму внесення росто-регулятора 0,3-0,5 л/га вибираємо залежно від  строків досягнення цієї фази рослиною – чим стрімкіший розвиток ріпаку та далі до стану спокою – тим більша норма використання необхідна для уникнення ризику переростання.

Що ми з цього  матимемо?

Можна довго обговорювати, як та що покращить шанси ріпаку на успіх, а можна просто застосувати Сетар і залишити обговорення для теоретиків.

Сетар будує, лікує…

та зберігає до 400 кг/га

 

Урожайність озимого ріпаку залежно від одноразового застосування регуляторів росту восени, т/га.

 

Валерій Дубровін, к. с.-г. н., менеджер з технічної підтримки напряму фунгіцидів, ТОВ «Сингента»

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!