Агрономія

Рекордну середню врожайність кукурудзи отримали в господарстві на Житомирщині

Рекордну середню врожайність кукурудзи отримали в господарстві на Житомирщині

Разом із рекордною вологістю зерна кукурудзи у ТОВ «Вега Агро» на Житомирщині у 2025 році отримали й рекордну для господарства середню врожайність – на рівні 12,5 т/га. Тож очікують, що додаткові витрати на досушування кукурудзи будуть частково компенсовані.

Про це у своїй колонці на AgroTimes повідомив агроном господарства Юрій Петухов.

Раніше, за його словами, були сприятливі роки, коли окремі гібриди давали і по 15 т/га, але середня врожайність досі в господарстві не перевищувала 12 т/га.

«Цьогорічний рекордний показник зумовлений і погодними умовами, і технологією, яку ми невпинно вдосконалюємо. Обираємо найкращі гібриди, які щороку випробовуємо в наших умовах. Закладаємо демопосіви гібридів фактично всіх світових селекційних компаній, представлених в Україні. Цього року їх було посіяно 136, із яких уже обрали кілька найкращих для товарних посівів на наступний рік»,

– зазначає Юрій Петухов.

Обов’язково дають кукурудзі повноцінне живлення, зважаючи на потреби рослин та аналізи ґрунту. Значних проблем зі шкідниками й хворобами кукурудзи не мають, тому інсектицидів та фунгіцидів не застосовують. Натомість багато уваги приділяють гербіцидному захисту культури.

«Також обов’язково дотримуємось сівозміни і з року в рік покращуємо якість ґрунту – за можливості вносимо органічні добрива, сіємо сидерати, всі пожнивні рештки залишаємо в полі. Наприклад, кукурудзяна жатка у нас із подрібнювачем пожнивних решток, й крім того, після збирання кукурудзи проходимо ще й мульчувачем для більш якісного їх розподілу і подрібнення. Усі ці заходи дають помітний результат. Хоча й це ще не межа»,

– розповів агроном.

Нагадаємо, вологість зерна деяких гібридів кукурудзи в господарстві сягала 38-39%.