Агрономія

Рекомендують висівати 3-4 різні гібриди соняшнику з різними характеристиками

Рекомендують висівати 3-4 різні гібриди соняшнику з різними характеристиками

Аби диверсифікувати ризики, пов’язані з погодними умовами, рекомендовано висівати «конвеєр» гібридів соняшнику, застосовуючи принаймні 3-4 з різними характеристиками. Уникнути соняшнику зневоднення дозволяють насамперед морфологічні особливості рослини, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Так, глибина проникнення кореневої системи в ґрунт (до 3-4  м, як стверджують довідники) дозволяє використовувати вологу із шарів, недоступних для багатьох інших рослин. Тому соняшник можна назвати рослиною-«водоспоживачем».

Класичний зразок такої соняшникової рослини – старі сорти заввишки 2,5 м і з величезним листям. Такі сорти на формування біомаси використовують води майже удвічі більше, ніж зернові культури.

Нині селекція рухається вперед дуже інтенсивно, і сучасні гібриди набувають інших властивостей. Селекційні компанії, наприклад, представляють низькорослі гібриди, для яких властивою є ознака посухостійкості.

Для таких гібридів характерний інший шлях уникнення зневоднення. Мета досягається розумною витратою води порівняно меншим за розміром рослинним організмом зі зміненими особливостями фізіології та зниженням транспіраційного коефіцієнта.

Тому сучасний соняшник поступово перетворюється на рослину-«водокористувача» (відчуйте різницю). До того ж рослина має не перегрітися на спеці, не посилити процеси дихання та спрямувати потік поживних речовин не на підтримання свого життя, а на формування високого врожаю.

Нагадаємо, як обрати оптимальний для посушливих умов генотип соняшнику.