Агрономія

Реалізують проєкт збереження національної колекції генетичних ресурсів рослин

Реалізують проєкт збереження національної колекції генетичних ресурсів рослин

НААН разом із ЄС та ФАО реалізує проєкт для збереження національної колекції генетичних ресурсів рослин.

Про це йшлося на зустрічі, що відбулася між представниками Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), Національної академії аграрних наук України та її наукових установ.

Новий півторарічний проєкт, що є частиною ширших зусиль ЄС із підтримки малих агровиробників та сільськогосподарських ланцюжків доданої вартості в Україні, має на меті надати допомогу НААН у збереженні унікальної національної колекції генетичних ресурсів рослин, що має не лише державне, а й світове значення з точки зору обсягу та різноманітності генетичного матеріалу.

Ішлося, зокрема, про спільний план дій до кінця року, що стосуються термінів та умов переміщення багаторічної колекції у безпечне сховище. Загалом проєкт передбачає також вдосконалення інформаційної системи генетичних ресурсів рослин з сучасною ІТ-підтримкою.

Найближчим часом планується підписання Меморандуму між ФАО та НААН щодо реалізації проєкту, а також укладання договорів між ФАО та науковими установами, виконання яких дозволить у короткий термін перемістити багаторічну колекцію у безпечне сховище.

За умов успішної реалізації проєкту донорська підтримка української системи генетичних ресурсів рослин може бути розширена та розрахована на довший період.

Нагадаємо, у травні рашисти знищили унікальний насінневий банк в Харкові.