Агрономія

ПСП ім. Т. Г. Шевченка адаптує сівозміну до кліматичних змін

ПСП ім. Т. Г. Шевченка адаптує сівозміну до кліматичних змін

При формуванні структури посівних площ у ПСП ім. Т. Г. Шевченка, що входить до складу компанії «Аснова Холдинг», керуються маржинальністю сільгоспкультур, кліматичними умовами, технічною спроможністю господарства та наявністю досвіду вирощування тих чи інших культур.

Про це AgroTimes розповів директор з виробництва продукції органічного рослинництва ПСП ім. Т. Г. Шевченка («Аснова Холдінг») Андрій Вдовиченко.

«Ми займаємося як органічним (соя, просо, озима пшениця, гречка), так і конвенційним (кукурудза, кукурудза на силос, жито, ячмінь) виробництвом. Торік найбільш маржинальними культурами для нас стали кукурудза та соя, втім, це не вплине на структуру посівних площ цього року. Формувати посіви плануємо з огляду на те, що минулого року мали досить великі площі кукурудзи, які постраждали від засухи, тому цьогоріч частка цієї культури буде меншою. Потрохи відмовляємось від соняшнику, бо на тих полях, де сіяли його кілька років, наразі є проблема зі шкідниками», – зазначає Андрій Вдовиченко.

За його словами, протягом останніх років з’являються також нові шкідники й на інших культурах. Зокрема, позаминулого року у господарстві виявили їх на посівах сої. Відтак, планують підбирати нові високоефективні гібриди, стійкі до посухи та шкідників.

«Технологію вирощування культур коригуємо по ситуації. Загалом зміна клімату – один із ключових чинників, що наразі впливає на наші рішення», – додав Андрій Вдовиченко.

Нагадаємо, вчені змоделювали наслідки майбутніх кліматичних змін у різних частинах Землі. Раніше було названо найбільш вигідні культури для вирощування в посуху.