Агрономія

Прохолодна погода стримує розвиток шкідників на посівах

Через прохолодну з нестійким потеплінням погоду відбувається помірний розвиток шкідників та поширення у посівах озимих зернових культур смугастих блішок, злакових попелиць, мух (шведські, гессенська, опоміза), хлібних п’явиць, цикадок, які виявлені на 17-83% площ, на 1-15% рослин, переважно в допороговій чисельності.

Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.  

Хлібні блішки заселяють 9-15% рослина ярокого ячменю (Дніпропетровська, Донецька, Одеська, Волинська, Вінницька, Київська, Миколаївська, Тернопільська, Чернігівська, ін. обл.)

Погодні умови дещо стримують активність клопа шкідливої черепашки, який  перелітає у посіви зернових культур у Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Полтавська, Херсонській, подекуди Черкаській, інших областях Степу та Лісостепу, але у зв’язку з нічним пониженням температурного режиму вони перебувають у нижніх ярусах травостою, у вузлах кущення рослин, щілинах під грудочками ґрунту.

У крайових смугах озимини зазначених зон налічується 0,1-2 екз. на кв.м. Є уже і перші пошкодження рослин (1,4-2%). У посівах Херсонської області відмічено початок спарювання. У Вінницькій, Закарпатській та Луганській областях відмічено початок міграції у посіви озимих зернових переважно у крайові смуги імаго елії гостроголової за чисельності 0,2-0,3 екз на кв.м.

Міграція клопів триває. Заселення посівів шкідником буде розтягнутим в часі, цьому сприяють різкі коливання температури повітря.

За чисельності 2-4 перезимувалого клопа на кв.м посіви захищають дозволеними до використання інсектицидами, що ефективно проти супутніх фітофагів зернових культур.

Нагадаємо, спостерігається збільшення ареалу дротяників у північному напрямку.