Агрономія
Головне:
Агрономія

Прохолодна погода спричинила активний розвиток попелиць на посівах соняшнику

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Останнім часом у посівах соняшнику фіксується активний розвиток попелиць, що посилюється, коли рослини ослаблені. Саме це і спостерігається нині в полях. Наростанню популяції шкідника також сприяла затяжна прохолодна погода та значна кількість опадів.

Про це повідомляється на Фейсбук-сторінці «Агрінос Україна».

«Заселяючи культурні рослини, попелиця швидко нарощує свою чисельність і формує колонії, у складі яких одночасно є всі стадії: личинки різних віків та імаго. Згідно з даними довідкової літератури, оптимум для розвитку попелиці знаходиться у діапазоні температур 20-250С та відносної вологості повітря 70% і вище», – йдеться в повідомленні.

Небезпека ураження соняшнику попелицею полягає у тому, що пригнічення культури у ранній період, коли відбувається закладка кошику, знижує його потенційну урожайність. 

Експерти радять вжити таких заходів у боротьбі зі шкідником:

  • для профілактики масового поширення шкідника  бажано провести хоча би обприскування країв поля інсектицидом контактно-системної дії.
  • зазвичай високу ефективність демонструє поєднання діючих речовин із груп піретроїдів та неонікотиноїдів.
  • за рахунок контактних піретроїдів спостерігається виражений стоп-ефект, а системна дія  неонікотиноїдів призводить до загибелі комах під час живлення клітинним соком рослин.

Нагадаємо, шкідливість клопів і блішок на ріпаку може підвищитись.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ