Агрономія

Прогноз врожаю зерна: українські науковці очікують 63 млн тонн

Прогноз врожаю зерна: українські науковці очікують 63 млн тонн

Українські аграрії завершили збирання ранніх зернових культур. Про це повідомив Леонід Сухомлин, заступник директора департаменту землеробства та технічної політики в АПК Міністерства аграрної політики та продовольства, передає прес-служба відомства.

«За оперативними даними областей, валовий збір зерна у 2016 році в Україні очікується в межах 61 млн тонн. За оцінками УкрНДІПВ ім. Л. Погорілого, врожайна продуктивність основних сільськогосподарських культур в Україні на 2016 рік очікується в межах 62,8 млн тонн, що повністю задовольнить внутрішні потреби та продовольчу безпеку держави. Також збережеться гарний потенціал для поставок на зовнішній ринок», ‒ повідомив Леонід Сухомлин.

Він уточнив, що станом на 17 серпня зібрано 37 млн тонн ранніх зернових культур з площі 9,6 млн га при врожайності 39,4 ц/га. При цьому нагадав, що ще десять років тому українські аграрії не долали рубіж збору врожаю у 50 млн тонн. А вже чотири роки поспіль аграрний сектор збирає понад 60 млн тонн зерна. «Ми можемо вийти на значно вищий рівень. Українське зерно має великий попит на міжнародних ринках, тому є підстави прагнути більшого», ‒  зауважив Леонід Сухомлин.

При очікуваній потребі внутрішнього використання у 23,5 млн тонн та формуванні мінімального рівня кінцевих запасів можливості експорту в новому маркетинговому році можна очікувати на рівні 38,7 млн тонн. З них пшениці – 14,1 млн тонн, ячменю – 5,1 млн тонн, кукурудзи – 18,6 млн тонн.

Довідка

Україна посідає третє місце в світі за експортом зернових ‒ після США та Євросоюзу, або друге ‒ якщо рахувати країни ЄС окремо, а не загалом.
 
AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!