Агрономія

Прогноз врожаю соняшника у 2016 році: Україна йде на рекорд

Прогноз врожаю соняшника у 2016 році: Україна йде на рекорд

Оновлений прогноз компанії «ПроАгро» передбачає, що валовий збір насіння соняшника в Україні у 2016 році складе 12,1 млн тонн. Це більше, ніж на 800 тис. тонн (8,4%) перевищує минулорічний показник і стане рекордом за обсягом виробництва цієї культури в країні.

Збільшення прогнозу пов’язано із підвищенням оцінки посівної та збиральної площ під масличну до 5,9 млн га при тому, що, згідно із повідомленням Мінагрополітики, наразі соняшником засіяно 5,3 млн га (101% від прогнозу).

При цьому господарства і фермери в Україні традиційно занижують звітність по обсягах сіву і валового збору врожаю масличної, через що його фактичні показники установлюються за підсумковими даними про виробництво соняшникової олії.

«ПроАгро» також підвищило прогноз врожайності маслонасіння ‒ до 20,9 ц/га (замість 20,6 ц/га). Цьому сприяють погодні умови весни. Якщо погода й надалі сприятиме  соняшнику, то його середня врожайність може виявитися вище минулорічної (21,6 ц/га) і складе 22 ц/га, а валовий збір маслонасіння перевищить 12,7 млн тонн.

ПроАгро

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!