Агрономія

Повторне забур'янення посівів кукурудзи виникає через низку чинників, – вчений

Потенційна загроза повторного забур’янення посівів кукурудзи істотно зростає за низької ефективності гербіцидів і утворення різновікових гетерогенних висококонкурентних популяцій бур’янів, а також під впливом несприятливої метеоситуації та проведення окремих агроприйомів.

На цьому наголосив кандидат сільськогосподарських наук Володимир Судак (ДУ Інститут зернових культур НААН України).

«Повторне забур’янення видами щириць зростає у випадку застосування технологій, які передбачають пізній міжрядний обробіток із підгортанням рослин чи без нього. Це обумовлене перенесенням насіння бур’янів із глибших шарів ґрунту до поверхні, що значною мірою провокує його проростання», – зазначив науковець.

Окрім того Володимир Судак нагадав, що ризики появи сходів лободи білої липневої генерації підвищуються на високих агрохімічних фонах у сприятливі за зволоженням роки; злакових однорічників (мишій, куряче просо) – коли довге бездощів’я навесні змінює частими опадами влітку; амброзії полинолистої – за пізньої холодної весни, проведення закриття вологи важкими зубовими чи пружинними боронами, що призводить до підсушування верхнього шару чорнозему і погіршення умов для появи сходів бур’яну у допосівний період.

Якщо попередником кукурудзи був соняшник, слід очікувати домінування падалиці цієї культури. За вологої теплої погоди навесні вона інтенсивно сходить і знищується під час догляду за рослинами, за сухої – проростає до початку серпня.

Нагадаємо, хімічні способи боротьби з алепським сорго дієвіші за агротехнічні заходи. Як повідомлялося, американські науковці «вчать» бур’яни самознищуватись.