Агрономія
Головне:
Агрономія

Поверхневий обробіток ґрунту сприяє кращому живленню ріпаку, – дослідження

За поверхневого обробітку ґрунту рослини ріпаку розвиваються та ростуть швидше у порівнянні з іншими варіантами обробітку ґрунту.

Таким висновком поділилась Надія Лис, старший науковий співробітник Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Це пояснюється тим, що за поверхневого обробітку ґрунту поживні речовини й мінеральні добрива зосереджені в шарі 0-10 см, що сприяє кращому використанню їх рослинами ріпаку озимого на початку вегетації, а також збереженню вологи», – пояснила вона.

У ході досліджень було встановлено, що на осінній розвиток рослин ріпаку озимого суттєвий вплив мали способи основного обробітку ґрунту.

Досліджували такі варіанти: оранка на 20-22 см (контроль), 14-16 см і 25-27 см, поверхневий обробіток на 10-12 см, чизелювання на 14-16 см, 20-22 см і 25-27 см.

Найменшу висоту рослин спостережено у варіанті оранки на глибину 25-27 см, яка становила 25 см. Найвищими (36,5 см) рослини ріпаку озимого восени були у варіанті поверхневого обробітку ґрунту.

Журнали