Агрономія

Посуха та суховії на півдні зумовили зниження врожайності

Посуха та суховії на півдні зумовили зниження врожайності

Агрометеорологічні умови липня для формування врожаю пізніх сільськогосподарських культур та збирання врожаю ранніх зернових по території країни були неоднорідними.

Про це повідомляє Укргідрометцентр.

На більшості території країни завдяки достатній кількості ефективного тепла і вологи у ґрунті  переважали сприятливі умови для формування урожаю пізніх культур – соняшнику, кукурудзи, сої. Проте локальні сильні опади часом призупиняли збирання урожаю ранніх зернових культур. Сприятливими були умови для росту бур’янів та поширенню шкідників та хвороби.

У південних областях, де упродовж липня майже не було ефективних дощів, або їх кількість не перевищила 25-50% норми  (в багатьох районах Одеської, Миколаївської, Херсонської області лише 7-15% норми), агрометеорологічні умови для формування урожаю пізніх культур складалися несприятливо.

У більшості районів цих областей запаси продуктивної вологи метрового шару ґрунту під пізніми культурами були майже вичерпані, або метровий шар ґрунту був сухий зовсім. Тривала повітряно-ґрунтова посуха. Несприятливим чинником для майбутнього урожаю було також виникнення суховіїв.

Засуха обумовлювала пригнічення рослин, передчасне достигання сільськогосподарських культур і відповідно зменшення урожайності.

Прогрівання ґрунту на глибині 10 см до температури +26+27°С у західних областях та +25+31°С у центральних та південних (за середніх багаторічних значень для початку липня +23+25°С) було несприятливим для формування урожаю бульбокоренеплодів.

Нагадаємо, аграрії Одещини зібрали понад 2,5 млн тонн зерна ранньої групи. Раніше повідомлялося, як на урожайність соняшнику впливають агрокліматичні умови під час цвітіння.