Агрономія

Посіви озимих на Запоріжжі перебувають у стані зимового спокою

Поділитись:
Посіви озимих на Запоріжжі перебувають у стані зимового спокою

Упродовж двох декад лютого озимі культури, багаторічні трави та плодові культури в Запорізькій області перебували в стані зимового спокою. У періоди сильних морозів мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння на більшості спостережних ділянок  знижувалася до -9-10 °С, на спостережних ділянках у Михайлівському районі – до -15 °С, що було небезпечно для посівів озимого ячменю та озимого ріпаку.

Про це повідомили в департаменті агропромислового розвитку Запорізької облдержадміністрації.

На всій території області спостерігалася нестійка погода: температура повітря підвищувалася до +3-7 °С, кількість опадів на більшій частині території становила 13-20 мм, що відповідає 128-197% від декадної норми, місцями у центральних та північно-східних районах випало 7-9 мм (72-92% від норми).

Аналізу зразків озимої пшениці та люцерни з господарських посівів показав, що пошкодження та загибелі рослин не виявлено.

Для проведення весняно-польових робіт потреба області в насіннєвому матеріалі ярих зернових і зернобобових культур становить 37,1 тис. тонн. Наразі в наявності є 36,9 тис. тонн (99,4%).

98% тракторів і сільськогосподарських машин відремонтовано. Закуплено понад 60% дизпалива та 72% бензину від необхідного. Накопичено 28,5 тис. тонн мінеральних добрив (76% від потреби).

У південних районах Запорізької області розпочато підживлення озимих культур.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями