Агрономія

Посівам пшениці загрожують іржасті хвороби

Цього року не слід нехтувати запобіжними заходами щодо стримування розвитку бурої та інших видів іржі на зернових, оскільки інфекційний запас збудника у агроценозі присутній в достатній кількості.

Про це AgroTimes  розказала кандидат с.-г. наук Ірина Мирна.

«За сприятливих умов у період фаз трубкування – молочної стиглості зерна (температури 11-18°C і періодичного випадання дощів) і затягнутої вегетації іржасті хвороби можуть проявитися у посівах озимої пшениці», – зазначила науковець.

Минулого року іржасті хвороби проявились у посівах усіх зернових культур, але переважно пшениці, особливо поширеною була бура листкова іржа. Так, у фазу формування зерна, всього в Україні відмічено 10-36%, максимум 66% (Хмельницькій області) уражених площ.

В зоні Степу ураження становило 6,3%, Лісостепу – 4%, Полісся – 7%. Найвищий розвиток хвороби відмічали в Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Кіровоградській областях – 15-18% уражених рослин.

Жовта іржа на обстежених площах зафіксована у Волинській, Львівській, Кіровоградській областях – до 12% рослин, рівень ураження становив біля 5%.

Нагадаємо, на посівах озимої пшениці прогнозують розвиток септоріозу.