Агрономія
Головне:
Агрономія

У загущених посівах колосових культур масово розвиваються хвороби

Аномальна кількість вологи та перепади температур, що спостерігались протягом місяця, сприяли масовому розвитку та поширенню хвороб, насамперед у загущених посівах озимих та ярих зернових колосових культур.

Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.  

Так, борошниста роса й септоріоз охопили 6-15 макс. 25-45% (Закарпатської, Запорізької, Київської,  Миколаївської, Черкаської, Херсонської  обл.) рослин.

Гельмінтоспоріоз, темно-бура плямистість, осередково піренофороз, ринхоспоріоз, інші плямистості уразили 2-28% рослин в господарствах Волинської, Вінницької, Закарпатської, Івано-Франківської,  Київської, Кіровоградська, Миколаївської,  Черкаської, Херсонської та Хмельницької областей.

Бура листкова іржа виявлена на 2-15, осередково 22% рослин, подекуди в господарствах Полтавської області на рослинах озимої пшениці та жита розвивається жовта іржа.

Кореневі гнилі уразили 3-16% рослин. У господарствах Закарпатської, Чернігівської областей на вівсі розвивається червоно-бура плямистість (3-8% рослин).

Летуча та тверда сажки виявлені в господарствах Дніпропетровської, Львівської областях на озимому ячмені за ураження 0,1-3% колосків.

Також за вологої погоди розвитку набули хвороби колоса. В окремих господарствах Волинської, Львівської, Одеськоїобластей фузаріозом та септоріозом уражено 0,3-4  макс. 14-28% (Запорізька обл. – септоріоз) колосся. В Одеській області відмічається ураження озимої пшениці оливковою пліснявою, хворобою уражено 1-2% колосків.

«Захворювання спостерігаються насамперед на загущених посівах полів зернових культур, які вирощуються по стерньових попередниках», – йдеться в повідомленні.

Вчасний захист колосу має вирішальне значення для отримання якісного та високого врожаю: якщо розглядати, як органи рослини впливають на формування врожаю, то на колос припадає до 45%, тобто майже половина майбутнього врожаю залежить саме від колосу. За появи фузаріозу йдеться не лише про втрачений урожай, а й про небезпеку від ураження мікотоксинами.

Раніше було названо найбільш поширені цього року хвороби соняшнику.

Журнали