Агрономія

Посівам озимого ріпаку завдають шкоди прихованохоботники та інші шкідники

Посівам озимого ріпаку завдають шкоди прихованохоботники та інші шкідники

Повсюди у посівах озимого ріпаку розвиваються та завдають шкоди прихованохоботники (капустяний стебловий, великий ріпаковий та насіннєвий), хрестоцвіті блішки, ріпаковий квіткоїд.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Чисельність прихованохоботників становить від 1 до 5 екз. на рослину, якими пошкоджено 2-10% рослин.

Ріпаковим квіткоїдомзаселено 1-5, осередково до 15% рослин (Житомирська, Закарпатська, Львівська, Київська, Полтавська, Херсонська обл.) у чисельності шкідника 0,5-3, макс. 5-8 екз. на рослину та пошкоджено до 2% бутонів.

Переважно в крайових смугах полів культури хрестоцвітими блішками за середньої чисельності 0,2-3, осередково до 6 (Вінницька, Херсонська обл.) екз. на кв.м пошкоджено 2-6, макс. до 12% (Чернівецька обл.) рослин у слабкому ступені.

В крайових смугах посівів Дніпропетровської, Кіровоградської, Київської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, областей відмічається заселення та шкідливість оленки волохатої, піщаного мідляка, капустяної попелиці, білокрилки, де ними заселено та пошкоджено 1-5% рослин.

Триває літ метеликів капустяного та ріпакового біланів, подекуди відмічається яйцекладка. Шкідниками заселено 8% площ у середній чисельності метеликів 1-3 екз. у полі зору за 10 хв спостережень. Також відмічається літ та відродження гусениць капустяної молі. Шкідником заселено 2% площ, 2-3% рослин за чисельності метеликів 1-2 екз. на 10 кроків, гусениць обліковують в чисельності 0,2-0,5 екз. на рослину.

У господарствах за перевищення шкідниками ЕПШ (ріпакового квіткоїда в період утворення бутонів – 1-2 жуки на рослину, в період збільшення бутонів – 2-3 жуки на рослину, на початку цвітіння 5-6 жуків на рослину; стеблового капустяного прихованохоботника – 2 жуки на 40 рослин або 20 жуків на жовту чашку за 3 дні) необхідно провести крайові або суцільні обприскування рекомендованими інсектицидами.

Раніше повідомлялося, як похолодання та раннє цвітіння ріпаку вплине на врожай.