Агрономія

Полтавщина лідирує за площами посівів кукурудзи

На Полтавщині посіяли ярі культури на площі 1 млн га з 1,4 млн га запланованих, в тому числі ярі зернові та зернобобові посіяні на 753 тис. га.

Про це йдеться в повідомленні Департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації.

Як зазначається, завершено сівбу ранніх ярих зернових, цукрових буряків та соняшнику. Триває сівба кукурудзи: 70% від прогнозу – майже 460 тис. га. Площі посіву кукурудзи на Полтавщині найбільші серед областей України.

«Посіяно 27 тис. га сої або 23%. Це пов’язано з технологією: сою починають висівати після першої декади травня. Посів ярих сільськогосподарських культур аграрії завершать вчасно», – йдеться в повідомленні.

У відомстві також відзначили, що в цього року припинилася тенденція щодо зменшення площ під озимими культурами. Посіяні озимі культури на площі 271 тис. га, що на 23 тис. га більше, ніж у минулому році. Наразі стан озимих задовільний.

«Погода цьогоріч внесла свої корективи. Протягом березня-квітня вона була досить прохолодна, і посівна затрималася в порівнянні з минулим роком на 2 тижні. Завдяки зимовим опадам маємо по області необхідні запаси вологи для проведення весняно-польових робіт», – зазначають в ОДА.

У структурі посівних площ перевага віддається ринково орієнтованим культурам – кукурудзі на зерно, сої, соняшнику. Відповідно перша культура займатиме 648 тис. га, друга – 120 тис. га, третя – 384 тис. га.

Крім того, буде посіяно 77 тис. га ячменю, 25 тис. га цукрових буряків і 84 тис. га картоплі. Зерновий клин становитиме 1 млн га, або 59% у структурі посівних площ. Це на рівні минулого року. Площа посіву круп’яних культур – близько 8 тис. га, що на рівні минулого року.

Нагадаємо, «Астарта» завершила весняну посівну в оптимальні терміни. Загалом в Україні весняна посівна наближаєтсья до фінішу.