Агрономія

Погодні умови сприяють розвитку шкідників на посівах озимих

Погодні умови сприяють розвитку шкідників на посівах озимих

Позитивні температури повітря кінця жовтня – початку листопада, підвищення температурного режиму, подекуди опади різної інтенсивності, підвищена вологість, сприяли розвитку шкідників у посівах озимих зернових та ріпаку.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

На 5-23% площ озимих зернових культур південних, центральних та східних регіонів триває живлення личинок (ІІ-ІІІ віку) хлібної жужелиці. Чисельність шкідника становить 0,3-2 екз. на кв.м, фітофагом пошкоджено 2-4,2% рослин.

Гусениці озимої совки, які перебувають здебільшого в ІV-VІ віках, за чисельності 0,2-2, екз. на кв. доживлюються та відходять в нижні шари ґрунту на зимівлю.

В сонячні, теплі дні на 5-10% площ озимих зернових відбувався літ злакових мух та відмічалась шкідливість відроджених личинок на 0,5-11% рослин.

Скрізь злаковими попелицями, блішками, цикадками та іншими шкідниками було пошкоджено 3-6,2% рослин у слабкому ступені. Живлення сисних шкідників (цикадок та попелиць) виснажує рослини, значно знижує їх зимостійкість, а при масовому розмноженні може призвести до загибелі сходів. Подальший розвиток та шкідливість фітофагів залежатимуть від погодних умов.

Нагадаємо, раніше агроном розповів, як ефективно захистити пшеницю.