Агрономія

Погодні умови нині не сприяють розмноженню мишоподібних гризунів

Погодні умови нині не сприяють розмноженню мишоподібних гризунів

Погодні умови цього тижня з періодичним випаданням опадів, коливаннями температури, відлигами, за яких зберігається висока вологість повітря та ґрунту, не сприяють розвитку та розмноженню мишоподібних гризунів.

Про це інформують у Держпродспоживслужбі.

За даними моніторингу, проведеного державними фітосанітарними інспекторами, повсюди в посівах озимих зернових та ріпаку, садах, багаторічних травах, неорних землях щільність гризунів не перевищує економічні пороги шкідливості (1-3 жилих колоній на гектар).

Однак у багаторічних травах 2-3 року використання у Волинській, Дніпропетровській, Запорізькій, Івано-Франківській, Рівненській, Черкаській та Чернівецькій областях налічується по 4-5, максимум у Хмельницькій до 6 жилих колоній на гектарі з чисельністю 2-6 жилих нір в кожній.

У подальшому загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів, передусім в озимих культурах, імовірна в разі не ущільненого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни продовжують розмноження.

Захисні заходи, необхідно здійснювати на площах зі щільністю гризунів понад 3-5 колоній на гектарі, через внесення в жилі нори родентицидів дозволених до використання на території країни.

Раніе повідомлялося, як захистити посіви озимини від гризунів та які родентициди найефективніші у боротьбі з мишоподібними гризунами.