Агрономія

Плантаціям енергетичної верби не страшні пожежі

Плантаціям енергетичної верби не страшні пожежі

Всього плантація енергетичної верби працює 25 років, тож за трирічного циклу можна зібрати сім-вісім урожаїв. Із сьомого циклу врожайність починає знижуватися.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів директор із розвитку «Украгроенерго», керівник Центру вирощування енергетичної верби Севастян Трушевський.

Максимальну врожайність плантація починає давати з другого-третього врожаю. «На другий цикл збирання саджанці мають повноцінну кореневу систему і дають 160-180 куб. м/га, тоді як перший урожай становить близько 60% від цього показника», – зазначив він.

Рослина відносно стійка до посухи – в посушливий рік вона може дати менший приріст, але не загине. Дерево доволі стійке до обледеніння завдяки своїй гнучкості, його важко зламати.

«Плантаціям енергетичної верби не страшні пожежі, як, наприклад, міскантусу, – наголосив  Севастян Трушевський. – При займанні трави плантація міскантусу миттєво спалахне, а в енергетичної верби тільки трохи обгорить кора, а материнська частина, навіть зазнавши ушкодження, відновиться.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!